Burze z gradem przeszły przez region. Woda zalała posesję i garaż w Czerńcu [ZDJĘCIA]

05.06.2021

W sobotę (5.06) około 17.00 w gminie Łącko przeszła gwałtowna burza z gradobiciem. W Czerńcu woda spływająca z gór zalała jedną posesję oraz garaż. Interweniowała miejscowa jednostka OSP.

Grad spadł także między innymi w gminie Łukowica. Słuchacze przysłali nam zdjęcia między innymi z Jadamwoli i Jastrzębia. Z informacji przekazanych przez mieszkańców regionu wynika, że gradowe burze były też w Kaninie (gmina Limanowa) oraz w Olszance (gmina Podegrodzie), w Łącku i w Gaboniu (gmina Stary Sącz).

W związku z burzami gwałtownie mogą wzrosnąć stany wód w Małopolsce. Wydane zostało ostrzeżenie hydrologiczne w zlewniach: Raby, Uszwicy, Dunajca oraz Ropy.

W obszarach występowania opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia. W zlewniach kontrolowanych, w przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80% – informuje IMGW.

Ostrzeżenie obowiązuje do niedzieli (6.06) do godziny 3.00.

Krzysztof Niedzielan, fot. PSP Nowy Sącz oraz zdjęcia słuchaczy
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Łucarz
play
Słowo za słowo(NS) - Artur Czernecki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN