Busy przestały jeździć do gminy Wierzchosławice. Mieszkańcy pytają jak mają dostać się do pracy [WIDEO]

25.03.2020

Na stronie internetowej przewoźnika, który obsługuje gminę Wierzchosławice czytamy „W trosce o zdrowie i życie pasażerów oraz pracowników zawieszamy do odwołania realizację wszystkich kursów. Decyzja spowodowana jest nowymi obostrzeniami wprowadzonymi przez rząd”.

Wójt Andrzej Mróz, który był gościem programu Słowo za Słowo powiedział, że nie ma wpływu na decyzję prywatnego przewoźnika, ale myśli nad możliwymi rozwiązaniami w tej trudnej sytuacji.

Wójt tłumaczył, że samorząd nie może dopłacać do kursów prywatnych firm, poinformował jednocześnie że interweniował już w tej sprawie u starosty tarnowskiego.

– Prywatny przedsiębiorca nie mając możliwości wykonania odpowiedniego zabezpieczenia czy też jego koszty jednostkowe wzrastają, zawiesił całkowicie kursy. Samorząd jest cały czas w kontakcie z przewoźnikiem, tylko że przewoźnik nie może od nas dostać dofinansowania, bo nie pozwalają na to przepisy. Czekamy na kalkulację kosztów, jesteśmy po rozmowie ze starostą, któremu zgłosiliśmy tę niedogodność. Ale uczciwie muszę powiedzieć, że ze strony gminy bardzo trudno, wręcz formalnie niemożliwe jest dopłacić. Tak, że jest to poważny problem dla mieszkańców gminy i też go sygnalizujemy.

Zgodnie z rozporządzeniem premiera od dziś w autobusach może znajdować się tyle osób, ile wynosi połowa miejsc siedzących.

Po wprowadzeniu tych ograniczeń inni prywatni przewoźnicy w regionie też zawiesili lub mocno ograniczyli kursy.

Tymczasem miejska spółka w Tarnowie zdecydowała o zwiększeniu liczby autobusów.

Obszernie tym tematem zajmiemy się dzisiaj w Pulsie Regionu o 15.30.

Posłuchaj:
Andrzej Mróz
Aneta Mleczko
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Anna Pieczarka
play
Słowo za słowo(NS) - Józef Leśniak
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN