Różaniec na granicach – także w regionie sądeckim

06.10.2017

Katolicy spotkają się na granicach naszego kraju, by w jednym momencie rozpocząć modlitwę. Wierni będą też gromadzić się w diecezji tarnowskiej, a co za tym idzie – w regionie sądeckim.

O akcji Różaniec do Granic jest już głośno od jakiegoś czasu. Organizatorzy zakładają, że na granicach Polski znajdzie się około miliona osób, które połączą się w modlitwie. Pomysłodawcy uważają, że różaniec może nie tylko zmienić bieg wydarzeń, ale też otworzyć serca Polaków na działanie Łaski Bożej.

Pomysł odmawiania różańca na granicach kraju spotkała się z poparciem znanych ludzi. Do modlitwy zachęca między innymi aktor Cezary Pazura. – Tylko miłość jest bez granic, dlatego zawsze o miłość modlę się na moim ukochanym, drewnianym różańcu – wyjaśnia.

Ambasadorami akcji są też między innymi dziennikarz sportowy Przemysław Babiarz, aktorka Dominika Figurska, czy restaurator Wojciech Modest Amaro.

Ideę “Różańca do granic” popierają też sądeczanie. – To wspaniała inicjatywa, która połączy nas w różnych miejscach Polski. Wiemy doskonale, że modlitwa różańcowa jest bardzo ważna w naszym życiu, jest obroną – usłyszał nasz reporter.

W diecezji tarnowskiej wyznaczono kilkanaście kościołów stacyjnych m.in. w Sromowcach Niżnych, Szczawnicy, Piwnicznej-Zdrój, Muszynie, Tyliczu i Wysowej. Tam zgromadzą się wierni. – Przykładowo flisacy pienińscy z parafii Sromowce Niżne zobowiązali się do przewiezienia kilkoma łodziami uczestników akcji przełomem Dunajca, czyli dokładnie wzdłuż granicy. W Szczawnicy pielgrzymi wyjadą na Palenicę, gdzie idąc wzdłuż szlaku granicznego będą modlić się na różańcu – informuje ks. Michał Dąbrówka – koordynator diecezjalny wydarzenia Różaniec Do Granic.

W każdym kościele stacyjnym o godzinie 10.30 będzie konferencja wprowadzająca, a o 11.00 Msza św. Natomiast o 14.00 rozpocznie się odmawianie różańca w okolicach granic Polski. – Spodziewamy się około tysiąca osób. Po Mszy świętej w naszym kościele, odmówimy różaniec w muszyńskim amfiteatrze.  Jest to blisko granicy, nie wiadomo jaka będzie pogoda, a chcemy tę modlitwę przeżyć godnie – zaznacza ksiądz proboszcz Paweł Stabach z parafii św. Józefa w Muszynie.

Każdy kto chce wziąć udział w akcji, może zgłosić się przez stronę www.rozaniecdogranic.pl. Znajdziecie tam też informacje o wyjazdach autokarem. Wyjazd grupowy zarejestrujecie również w Wydziale Duszpasterstwa Ogólnego tarnowskiej kurii. Można też przyjechać indywidualnie do jednego z kościołów.

Wielka modlitwa różnica zaplanowana jest na 07.10.2017 – dzień, w którym obchodzimy Święto Matki Bożej Różańcowej, ustanowione po wielkiej bitwie pod Lepanto, gdzie flota chrześcijańska pokonała wielokrotnie większą flotę muzułmańską ratując tym samym Europę przed islamizacją.

Posłuchaj:
Relacja
Wydawca, Źródło: www.rozaniecdogranic.pl
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Paweł Augustyn
play
Słowo za słowo(NS) - Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN