Carl Menger jednak będzie miał swoje miejsce w Nowym Sączu?

26.08.2020

Wnioskodawcy upamiętnienia Carla Mengera nie próżnują. Choć rondo u zbiegu ulic Kunegundy i Grodzkiej w Nowym Sączu, decyzją nowosądeckich radnych nie zostało nazwane imieniem urodzonego w Nowym Sączu austriackiego ekonomisty, to społeczni działacze z Wyższej Szkoły Biznesu nie składają broni.

Teraz się nie udało, ale myślę, że w przyszłym roku upamiętnienie dojdzie do skutku – mówi Krzysztof Rzońca z Konfederacji, jeden z inicjatorów pomysłu.

– Planujemy żeby rondo było w innym miejscu lub jakaś promenada. Nam chodzi o to, żeby ta symboliczna nazwa miała wartość edukacyjną, więc cała akcja jest planowana pod 100. rocznicę śmierci Carla Mengera, która będzie w lutym. Myślę, że do tego czasu znajdziemy jakieś fajne miejsce, które godnie upamiętni tę postać.

Radni Nowego Sącza na ostatniej sesji zdecydowali się poprzeć jednak inicjatywę prezydenta Ludomira Handzla i wspomniane rondo dostało nazwę Towarzystwa Gimnastycznego Sokół, co jak wyjaśniali radni bezpośrednio nawiązuje do historii miasta i 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej. Jak można dowiedzieć się od samych radnych, upamiętnienie Carla Mengera nadal jest możliwe, ale już w innym miejscu i terminie.

Posłuchaj:
Krzysztof Rzońca
Łukasz Raczkowski
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - ks. mitrat Jan Pipka
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Chęciek
play
Słowo za słowo(NS) - Krzysztof Dymura
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN