CBA weszło do sądeckiego ratusza. Służby sprawdzają unieważniony przetarg na budowę stadionu Sandecji!

11.05.2021

Centralne Biuro Antykorupcyjne sprawdza dokumentację przetargu na budowę stadionu Sandecji Nowy Sącz. Chodzi o postępowanie unieważnione w marcu tego roku. 

Jak informuje Stanisław Żaryn, rzecznik ministra-koordynatora służb specjalnych: – W związku z prowadzonym przez Nowy Sącz przetargiem na budowę stadionu sportowego, CBA rozpoczęło czynności analityczno-informacyjne, które mają na celu zweryfikowanie działań i decyzji podejmowanych w ramach tego postępowania.

Do czasu zakończenia sprawdzania dokumentów CBA nie podaje szczegółów w tej sprawie. Nie wiemy zatem, czy kontrola jest efektem donosu, czy rutynowym działaniem.

Jak usłyszeliśmy w Urzędzie Miasta Nowego Sącza, chodzi o poprzedni przetarg, który został unieważniony w marcu. – Do urzędu przyszli funkcjonariusze CBA i na podstawie pisma oraz upoważnienia zarządzali wydania dokumentów z poprzedniego postępowania przetargowego. Oczywiście udostępniliśmy je – mówi Artur Bochenek, zastępca prezydenta Nowego Sącza.

Czy władze miasta obawiają się wyników kontroli?

– Byłyby obawy, gdyby z naszej strony byłyby jakieś niedozwolone działania, ale takich nie było. Służby są po to, by kontrolować pewne działania i to cieszy, bo cały proces będzie transparentny i przejrzysty dla wszystkich – podkreśla Artur Bochenek.

Jak powiedział nam wiceprezydent Nowego Sącza, CBA zapowiedziało, że będzie kontrolować również aktualny przetarg na projekt i budowę stadionu piłkarskiego. Przypomnijmy, że otwarcie ofert w tym postępowaniu planowane jest na 12 maja.

Posłuchaj:
Krzysztof Niedzielan
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (RM) - Paweł Augustyn
play
Słowo za słowo - Marcin Romanowski - 18.06.2021
play
Słowo za słowo (NS) - Marek Pławiak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN