Cena za odbiór śmieci w Tarnowie nie będzie uzależniona od ilości zużytej wody

27.03.2020

W Regionalnej Izbie Obrachunkowej w Krakowie zapadła decyzja o unieważnieniu uchwały tarnowskich radnych, którzy chcieli wprowadzić właśnie taką regulację.

Mimo to ceny za wywóz śmieci muszą ulec zmianie – mówi prezydent Tarnowa Roman Ciepiela. Jak zapowiada, mieszkańcy miasta mogą spodziewać się wyższych opłat niż do tej pory.

– Wiedząc, że koszty utylizacji wzrosły w ostatnim czasie lawinowo, jeżeli mielibyśmy utrzymać cały system odbioru odpadów, a ze względów sanitarnych jest to po prostu konieczne, jeszcze biorąc pod uwagę te wszystkie uwarunkowania związane z epidemią, musimy przystąpić do nowelizacji uchwały Rady Miejskiej w Tarnowie. Jeżeli nie możemy zrobić tego w takim trybie, jak zostało to zaproponowane, to stawka musi wzrosnąć.

Podwyżki są nieuniknione – przekonuje Roman Ciepiela.

– Musimy opłacić firmy, które wywożą śmieci z Tarnowa, bo odpady nie mogą być składowane w naszym mieście. Jeżeli tego nie zrobimy, w braknie około 10 mln zł w całym systemie gospodarki odpadami, a to byłaby tragedia.

Prezydent planuje zwołać nadzwyczajną sesję Rady Miejskiej, podczas której ma zapaść decyzja o nowych opłatach za odbiór śmieci od mieszkańców Tarnowa.

Do tematu będziemy wracać.

Posłuchaj:
Roman Ciepiela
Katarzyna Antosz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - ks. Zbigniew Pietruszka
play
Słowo za słowo (M) - Roman Fleszar
play
Słowo za słowo(NS) - Benedykt Polański
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN