W centrum Nowego Sącza ponownie obowiązywać będzie strefa płatnego parkowania

03.06.2020

Taką decyzję podęli radni miejscy na wczorajszej (2.06) sesji.

Zmieniły się już warunki, podczas których znosiliśmy płatność za strefę – mówi radny Maciej Prostko z Koalicji Nowosądeckiej:

– Sam się zdziwiłem jak wiele osób w ciągu ostatnich dwóch tygodni prosiło mnie, żebyśmy jak najszybciej zajęli się kwestią przywrócenia płatnych parkingów, z tego prostego względu, że po prostu mieszkańcy Nowego Sącza nie mają gdzie parkować. Przedsiębiorcy dookoła rynku również apelują i to w zasadzie chyba jednym głosem o to, aby przywrócić płatność za parkingi. Po prostu nie ma rotacji – mówił radny w trakcie sesji.

Płatność za parkowanie w centrum miasta została zniesiona przez radnych w kwietniu, z racji wygaszonej wówczas gospodarki i obowiązującej kwarantanny oraz zachowania odpowiednich warunków bezpieczeństwa sanitarnego pomiędzy parkującymi.

Jak twierdzą radni, obecny czas luzowania obostrzeń i związanego z tym zwiększonego ruchu i powrotu handlu to dobry moment do przywrócenia obowiązkowych płatności, co przywróci również rotację pojazdów w okolicach rynku.

Posłuchaj:
Maciej Prostko
Łukasz Raczkowski
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Wiesław Krajewski
play
Słowo za słowo (NS) - Patryk Wicher
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN