Centrum Usług Biznesowych w Tarnowie? Ministerstwo deklaruje wsparcie

11.10.2018

Cieszące się dużą popularnością w Polsce tego typu centra, które zajmują się załatwianiem spraw, którymi firmy nie chcą lub nie muszą się zajmować, mają szanse ulokować się właśnie w Tarnowie.

Pomoc w ich utworzeniu w zakresie kontaktów z inwestorami zagranicznymi deklaruje miastu wiceminister Marcin Ociepa, podsekretarz w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii, który odwiedził Tarnów.

– Takich centrów jest już w Polsce 40. Tarnowa na tej liście nie ma, a mógłby być – mówi Marcin Ociepa. – Deklarujemy wsparcie w przygotowaniu oferty Tarnowa. Nasi eksperci przyjadą, przygotują ofertę dla inwestorów zagranicznych i aktywnie będziemy zabiegać i wspierać miasto. Gdy do nas dotrą inwestorzy, pytając o lokalizację dla centrów, poinformujemy ich, że Tarnów jest dobrym miejscem i możemy to mówić z czystym sumieniem, bo Tarnów ma znacznie lepszą lokalizacje niż wiele innych miast. W tym wszystkim jest potrzebny gest ze strony samorządu – wyjaśnia polityk.

Po stronie miasta byłoby przygotowanie terenów. Kazimierz Koprowski, kandydat na fotel prezydenta,  chce, by Centrum powstało na terenach po zrujnowanym Owintarze i w sąsiednim rejonie – przy Dworcu PKP. Te miejsca wciąż nie mają planu zagospodarowania.

– Uchwała ws. zagospodarowania tego terenu nie była do końca skonsultowana z właścicielami. My mamy już pewne rozwiązania. Możemy złożyć im też ofertę wykupu czy zamiany na inne działki. Mamy jeszcze działki Skarbu Państwa, choćby teren za torami, który możemy uaktywnić gospodarczo. Jesteśmy w stanie dać poważną ofertę miejsc pracy dla młodych ludzi, którzy nie widząc szans rozwoju miasta, wyprowadzają się stąd – deklaruje kandydat na prezydenta Tarnowa.

Kazimierz Koprowski deklaruje też uaktywnienie terenów inwestycyjnych na północ od Grupy Azoty i w rejonie Jednostki Ratownictwa Chemicznego.

Posłuchaj:
Marcin Ociepa
Kazimierz Koprowski
Jadwiga Koziol
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Anna Pieczarka
play
Słowo za słowo (NS) - Piotr Ryba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN