Charytatywne granie dla Kasi Kucharskiej w Łącku – mieszkańcy dali dużo dobra [ZDJĘCIA]

10.12.2017

13-letnia Kasia z Łącka cierpi na niedobór płytek krwi, a leczenie choroby jest bardzo kosztowne. Zbiórka pieniędzy podczas charytatywnej imprezy w łąckim OSP pomoże jej walczyć o powrót do zdrowia. Uczestnicy świetnie się bawili, między innymi dzięki Kapeli Góralskiej Ciupaga.

Znany zespół muzyczny dał energiczny koncert. – Nie zastanawialiśmy się długo, tylko włączyliśmy się do akcji, by pomóc Kasi. Warto pomagać, zachęcam do tego – powiedział Piotr Krzywdziński z Kapeli Góralskiej Ciupaga.

Kasia Kucharska zmaga się z chorobą immunologiczną, małopłytkowością krwi. – Koszt rocznego leczenia dziewczyny to około 100 tysięcy złotych. Nie daje to gwarancji wyzdrowienia, ale daje nadzeję rodzicom, dlatego chcemy ich wesprzeć tą imprezą – wyjaśnił Wiesław Majewski, z Rady Rodziców Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łącku.

Koncerty kapel góralskich z gminy Łącko nie były jedyną atrakcją. Każdy kto przyszedł do OSP w Łącku, mógł kupić coś ładnego na kiermaszu świątecznym, czy wziąć udział w loterii fantowej oraz licytacji.

Przygotowaliśmy ozdoby świąteczne, domowe wypieki. Planujemy w styczniu zorganizować podobną akcję charytatywną. Przy okazji dajemy dobry przykład młodzieży – mówi Bożena Wawrzyniak, prezes Związku Podhalan, Oddziału Łącko.

Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem, co pokazuje jak dobre serca mają mieszkańcy i wszyscy inni uczestnicy wydarzenia w Łącku. Dodajmy, że Kasię Kucharską możecie wspierać też przychodząc na 6 stycznia na charytatywny koncert kolęd w kościele Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu, organizowany przez radio RDN Nowy Sącz.

Zobacz fragment koncertu Kapeli Góralskiej Ciupaga:

Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Adam Pieniążek
play
Słowo za słowo (NS) - Paweł Kupczak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN