Nie chcą budowy domów wielorodzinnych

28.04.2020

Pod listem do prezydenta Romana Ciepieli podpisało się prawie 40 osób. To mieszkańcy ulic Leńka, Miłosza, Lotniczej i Alei Tarnowskich, którzy dostali informację o planach budowy domów wielorodzinnych w ich okolicy.

To zaburzy cały układ architektoniczny okolicy – mówi jeden z organizatorów strajku, mieszkaniec ulicy Leńka, Rafał Mroczek

– Chcemy zachować architekturę domów jednorodzinnych, taką zabudowę jaka jest tutaj dookoła. Natomiast dochodzą do nas niepokojące informacje o zabudowie wielorodzinnej. Często jest to omijane dość sprytnie, ponieważ w nazwach pozwoleń na budowę jest informacja, że jest to dom jednorodzinny bliźniaczy. Jednak intencją tych deweloperów jest postawienie typowej deweloperki na handel.

Protestujący zwracają uwagę, że w ich okolicy są wąskie drogi szutrowe, niedostosowane do budowy w tym miejscu domów wielorodzinnych, tak jak planuje zrobić to deweloper. Boją się też, że działki stracą przez to na wartości.

Mieszkańcy przypominają słowa prezydenta Romana Ciepieli, że ich okolica przeznaczona jest tylko pod budowę domów jednorodzinnych wolnostojących.

– Chcielibyśmy trzymać pana prezydenta za słowo i nawiązać do jego słów w radiu RDN o tym, że ta okolica jest przeznaczona na zabudowę jednorodzinną. Przyjęliśmy te słowa ze spokojem i trzymamy za słowo, że nie będzie powstawała tu deweloperka, tylko powstaną okoliczne osiedla w takiej samej zabudowie w jakiej budowaliśmy swoje domy i inwestowali w te okolice – mówi Rafał Mroczek.

Czekamy na oficjalny komentarz władz miasta.

Do tematu będziemy wracać.

Posłuchaj:
Rafał Mroczek
Bartek Ziaja
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (RM) Wiesław Krajewski - 17.06.2021
play
Słowo za słowo (NS) - Ludomir Handzel
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN