Nie chcą się dać podzielić, dlatego podejmują dialog

18.11.2020

Młodzi uczestnicy strajków i ci, którzy zostali w domach chcą się spotkać żeby spokojnie wysłuchać swoich stanowisk i ze sobą porozmawiać.

To spotkanie ma być spotkaniem bez oceniania, spotkaniem publicznym, ale nie debatą. Spotkanie, na które zapraszamy, ma być przedstawieniem stanowisk, ma być zaproszeniem do tego, żeby usłyszeć drugą stronę, bo dzisiaj, mam takie wrażenie, było bardzo dużo krzyku po jednej i po drugiej stronie, było bardzo dużo haseł po jednej i po drugiej stronie, ale nie usłyszeliśmy tak do końca drugiej strony. W związku z tym chcemy zaprosić młodych ludzi do tego, aby spróbowali się po prostu usłyszeć – mówi Marcin Lewandowski, prezes Fundacji Alegoria, która jest jednym z inicjatorów spotkania.

Spotkanie on-line jest owocem wielu wcześniejszych spotkań i rozmów podjętych przez stronę kościelną i przedstawicieli osób strajkujących przeciwko zaostrzeniu przepisów dotyczących aborcji.

Ksiądz Michał Dąbrówka, dyrektor Wydziału Ogólnego kurii skontaktował się z liderem partii Wiosna, panem Jackiem Jabłońskim, właśnie w celu nawiązania dialogu, spotkania. Podczas tych wszystkich strajków jedną ze stron była też strona Kościoła. Pierwsze wnioski są takie, że w mediach często jednak ten obraz jest bardzo mocno uwypuklony, widzimy tłum, który jest rozemocjonowany i wtedy ten przekaz jest bardzo mocny. Natomiast gdy siądzie się spokojnie przy stole, gdy te emocje opadają, to zupełnie inaczej się rozmawia – mówi Marcin Lewandowski.

Inicjatorami spotkania są: Fundacja Alegoria, Wiosna Roberta Biedronia – Tarnów i Wydział ds. Nowej Ewangelizacji Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

Spotkanie odbędzie się w piątek, 20 listopada o 19:00 w formie on-line. Transmisja będzie dostępna na fanpejdżu RDN Małopolska na Facebooku: https://www.facebook.com/RDNmalopolska

Posłuchaj:
Marcin Lewandowski
Anna Szczepanek
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Gil
play
Słowo za słowo (NS) - Andrzej Gut-Mostowy
play
Słowo za słowo (NS) - Adam Konicki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN