Nie chcą się kojarzyć z trawiastym boiskiem, walczą o nowe obiekty

21.06.2018

Osiedle Westerplatte, od kilku lat niechlubnie kojarzone z tzw. trawiastym boiskiem, walczy o nowe obiekty. Mieszkańcy zgłosili projekty do Budżetu Obywatelskiego.

Społecznik Maciej Aleksander przekonuje, że projekt boisk za przedszkolem nr 24 opracował już na zeszłoroczną edycję Budżetu Obywatelskiego, jednak wtedy zabrakło 30-40 głosów mieszkańców i pomysłu nie udało się zrealizować.

W tym roku własnoręcznie przygotował plakaty i ulotki, działa aktywnie na Facebooku i liczy, że uda się zdobyć około 500 głosów poparcia.

Jego zdaniem tyle powinno wystarczyć, żeby mieszkańcy osiedla mieli w końcu nowe, porządnie zrobione boiska w miejsce dwóch opuszczonych, betonowych, placów. – Byłoby miło, gdyby w sercu osiedla udało się zrobić dwa nowoczesne i przede wszystkim bezpieczne boiska oraz również bezpieczny i nowoczesny plac zabaw, na który można byłoby z dziećmi wyjść. Tam są budowane nowe blokowiska, a tych stref rekreacji nie jest za wiele, dlatego warto zadbać o tę strefę rekreacyjną, żeby wszystko nie zarosło w parkingi, tylko jednak żeby ludzie mieli gdzie wyjść – mówi społecznik.

Głosowanie na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego odbywa się przez internet. Na osiedlu Westerplatte można głosować także w infokiosku w przedszkolu nr 24, przy ul. Westerplatte 11.

Posłuchaj:
Maciej Aleksander
Wydawca, Agnieszka Drozd
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Pomagamy i chronimy
play
Słowo za słowo (M) - Wiesław Krajewski
play
Słowo za słowo(NS) - Jan Kotarba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN