Chcą wybudować ścieżki rowerowe wokół Nowego Sącza [WIDEO]

24.06.2021

Taki plan działania na najbliższe lata przedstawiły władze miasta i członkowie zespołu, który zajmie się tym projektem. Ścieżki mają powstawać nie tylko na obrzeżach, ale też przy głównych ulicach miasta tak, aby połączyć centrum z dworcami PKS i PKP. W sumie w mieście może przybyć około 47 km nowych ścieżek.

– Samych nowych ścieżek będzie 46,5 kilometra. To są ścieżki, które zostały przez nas przemyślane. Będziemy starać się w pierwszej kolejności budować połączenia nowych ścieżek z istniejących ścieżkami rowerowymi – mówi Grzegorz Mirek, jeden z pomysłodawców projektu.

Pierwszym elementem prac może być połączenie ścieżek od ul. Wiśniowieckiego do ul. Kamiennej. Planowana jest też trasa wzdłuż ul. Pieczkowskiego do Nowochruślickiej.

Projekt będzie brany pod uwagę, po konsultacjach społecznych – wyjaśnia prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel.

– Żeby wszyscy mogli się wypowiedzieć, uruchomiliśmy specjalny adres mailowy dla mieszkańców Nowego Sącza i osób, które chcą wypowiedzieć się w sprawie. Czekamy na państwa maile, uwagi i pomysły pod adresem sciezkirowerowe@nowysacz.pl – zaprasza prezydent.

Uwagi można zgłaszać do końca wakacji. Dziś w Nowym Sączu wybudowanych jest około 33 km ścieżek rowerowych, z czego 1/3 poprowadzona jest wzdłuż ulic.

Posłuchaj:
Grzegorz Mirek
Ludomir Handzel
Maria Mółka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Sowo (M) - Piotr Chęciek
play
Słowo za słowo (NS) - Piotr Ryba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN