Chcesz zdobyć dofinansowanie z Czystego Powietrza? Urzędnicy pomogą wypełnić wniosek

08.02.2022

Im niższe dochody, tym wyższe dofinansowanie do wymiany kopciucha. W trzeciej części programu “Czyste Powietrze” największą dotację mogą dostać ci, którzy mają miesięczny dochód poniżej 900 zł na osobę w przypadku gospodarstw wieloosobowych lub 1260 zł w przypadku gospodarstw jednoosobowych, ale też osoby z ustalonym prawem do zasiłku.

Jak podkreśla dyrektor tarnowskiego Wydziału Ochrony Środowiska Marek Kaczanowski, poprawia się jakość powietrza, ale smog wciąż jest dużym problemem w Tarnowie.

– Jeżeli porównamy te informacje z dwudziestu kilku lat to widzimy wyraźny spadek stężeń zanieczyszczeń w powietrzu tym, którym oddychamy w Tarnowie, tak jeżeli godzi o pyły, czyli pył PM 10, PM 2,5, jak i o inne substancje, a zwłaszcza benzoalfapiren. W latach 90-tych jego stężenie wynosiło kilkanaście nanogramów na metr sześcienny w Tarnowie, w tej chwili wynosi już 3 nanogramy na metr sześcienny, docelowym poziomem jest jeden nanogram na metr sześcienny benzoalfapirenu i taki poziom chcemy osiągnąć.

Oprócz dofinansowania do wymiany kopciucha na bardziej ekologiczny piec, można także starać się o pieniądze na ocieplenie budynku, wymianę okien czy drzwi. Można zyskać nawet do 69 tys. zł wsparcia.

Żeby dowiedzieć się więcej o programie ‘Czyste Powietrze’ można przyjść do Urzędu Miasta Tarnowa przy ul. Nowej 4.

Szczegóły znajdziecie też na stronie czystepowietrze.gov.pl.

Nawet 69 tys. zł na termomodernizację domu. Zmiany w programie Czyste Powietrze

Zostało 11 miesięcy na pozbycie się kopciucha

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Gil
play
Słowo za słowo (NS) - Jan Golba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN