Chodził po Nowym Sączu i bił ludzi. Za kratkami może spędzić nawet 12 lat

21.10.2021

Chodził po Nowym Sączu i bił ludzi. 31-letni mężczyzna został złapany przez policję i grozi mu nawet 12 lat więzienia.

31-letni agresor z powiatu gorlickiego podczas jednego popołudnia naraził zdrowie i życie kilku nowosądeczan. Najpierw kopnięciem złamał nogę mężczyźnie, który siedział na ławce na plantach, a później bił go dalej. Innego mężczyznę zaatakował w tym samym miejscu, dusząc go i bijąc pięściami po głowie.

Kolejnego mieszkańca Nowego Sącza wyciągnął ze stojącego na parkingu samochodu, przewrócił na ziemię i również bił po głowie. Podczas tych zdarzeń często żądał papierosa lub gotówki, ale atakował też niespodziewanie.

Zawiadomiony patrol policji, poinformowany wcześniej o rysopisie sprawcy, uchwycił przestępcę po krótkim pościgu. Policjanci przebadali mężczyznę na obecność alkoholu w organizmie, co wykazało, iż był on nietrzeźwy.

Udało się też ustalić, że tydzień wcześniej, gorliczanin był też sprawcą napaści na dwóch innych mieszkańców Nowego Sącza. Mężczyzna trafił już do aresztu na 3 miesiące, gdzie poczeka do sprawy. Za rozbój, spowodowanie uszczerbku na zdrowiu z pobudek chuligańskich, uszkodzenie mienia i kierowanie gróźb karalnych, grozi mu kara nawet 12 lat więzienia.

rdn_f TV
play
Słowo za Słowo - Anna Czech (M)
play
Słowo za słowo (NS) - Artur Bochenek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN