Ciekawe branże i uprawnienia za darmo [ZDJĘCIA]

13.03.2018

Wizażystka, kosmetyczka, fryzjer, cukiernik czy barman? W tych i innych zawodach w profesjonalnych pracowniach uczniowie z całego regionu będą mogli się uczyć w wolnym czasie wymarzonych zawodów i zdobyć uprawnienia do ich wykonywania.

Zajęcia będą w nowo otwartym w Tarnowie Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego Edukator w Izbie Rzemieślniczej przy Kochanowskiego. Jak przyznają pierwsi uczniowie Edukatora, można się zdecydowanie więcej nauczyć niż w szkole czy na praktykach. – Tu jest najnowszy sprzęt – mówią. – Każda pracownia jest przystosowana do wykonywania innego zawodu. We fryzjerskiej są stanowiska z lustrami, farby i cały sprzęt. Niektóre salony fryzjerskie są o wiele gorzej wyposażone. Najpierw zrobiliśmy makijaż w pracowni kosmetycznej, a teraz fryzurę. Są możliwości, żeby się czegoś więcej nauczyć – dodają.

W zajęciach – trwających 160 godzin – może wziąć udział 900 uczniów z techników oraz szkół zawodowych i branżowych – mówi Agnieszka Kryca-Cholewa, koordynator projektu. – Stworzyliśmy pracownie fryzjerską, kosmetyczną, technologii żywienia i salę restauracyjno-barową. Mamy prawdziwy bar, kuchnię, salony. Możemy śmiało powiedzieć, że uczymy teraz tak, jak powinniśmy, ci ludzie uczą się w takim środowisku, w jakim będą kiedyś pracować i nie będzie problemem dla nich przejście ze szkoły do pracy – mówi koordynatorka projektu.

Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego Edukator w Izbie Rzemieślniczej przy Kochanowskiego 32 powstało w ramach programu wojewódzkiego. Projekt kosztował ponad 5 milionów zł.

Posłuchaj:
Młodzież i prowadząca zajęcia wizażu
Agnieszka Kryca-Cholewa
Jadwiga Koziol
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Adam Pieniążek
play
Słowo za słowo (NS) - Paweł Kupczak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN