Ciężkowice. Ścieżka w koronach drzew będzie gotowa na jesień

20.01.2022

Spacer ponadkilometrową ścieżką w koronach drzew na wysokości siedemnastu metrów nad ziemią będzie możliwy już za kilka miesięcy.

Prace przy budowie ścieżki edukacyjno-przyrodniczej w Ciężkowicach rozpoczęły się latem ubiegłego roku. Nie bez trudności, bo wykonawcę prac wyłoniono dopiero w piątym przetargu. Wcześniejsze propozycje przekraczały wyznaczony budżet.

Jak powiedział w programie ‘Słowo za Słowo’ burmistrz Ciężkowic Stanisław Kuropatwa, teraz prace przebiegają zgodnie z planem.

– Piąty przetarg doszedł dopiero do skutku. Budowa w granicach 15 milionów. Te inwestycje, czyli ścieżka w koronach drzew i Małopolskie Centrum Edukacji Ekologicznej mają się zakończyć do końca września. Na dzisiaj nie ma opóźnień, pogoda też nie utrudnia wykonania prac. Uważam, że jeśli tylko wykonawca zakończy inwestycję, to będziemy jak najszybciej dążyć do odbioru tej inwestycji i uruchomimy ją dla turystów, żeby mogli spacerować po ścieżce w koronach drzew.

Sama ścieżka została zaprojektowana jako konstrukcja stalowa. Pomost ma być wykonany z desek.

Budowa ścieżki to element szerszego projektu rozwoju turystyki, który zakłada też utworzenie Małopolskiego Centrum Edukacji Ekologicznej. Oba te obiekty ma z kolei łączyć szlak nietoperzowy. Wszystkie te atrakcje mają być oddane do użytku w październiku tego roku.

rdn_f TV
play
Pomagamy i chronimy
play
Słowo za słowo (M) - Wiesław Krajewski
play
Słowo za słowo(NS) - Leszek Skowron
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN