Co dalej z mostem na Kamienicy? Dwie konferencje, różne wizje [ZDJĘCIA]

30.07.2021

Użytkowanie mostu tymczasowego na Kamienicy w Nowym Sączu może zostać przedłużone o kolejny rok – mówi prezydent miasta. Ludomir Handzel nadal szuka pieniędzy na budowę nowej przeprawy, a przewodnicząca Rady Miasta proponuje skorzystanie z Polskiego Ładu.

Ludomir Handzel stara się, by przygotowany przez wojsko most tymczasowy na Kamienicy, został w Nowym Sączu do końca przyszłego roku.

Prezydent Nowego Sącza podczas spotkania z dziennikarzami pokazał też gotowy projekt nowego mostu. Poinformował też, że miastu odmówiono wykorzystania na ten cel pieniędzy z tak zwanych “powodziówek”, chociaż wnioski o nie zgłoszone były do wojewody i rządu. Mówił, że na budowę mostu nie można też przeznaczyć ostatnio przekazanych rządowych dotacji, bo zabrania tego ustawodawca, a nabór na niektóre zakończył się w marcu 2019 roku.

– Osoby, które rozprzestrzeniają takie informacje, po prostu najzwyczajniej w świecie okłamują mieszkańców.

Z prezydentem nie zgadza się przewodnicząca Rady Miasta Iwona Mularczyk, która pyta go o działania podjęte od momentu, kiedy wiedział o zmianach w regulaminie przyznawania “powodziówek”, oraz czy ma zamiar skorzystać z innej najnowszej propozycji rządu?

– Jest możliwość korzystania z Polskiego Ładu, czyli szukania dofinansowania również w innych miejscach.

Ludomir Handzel twierdzi, że nadal będzie robił wszystko, aby Nowy Sącz dostał pieniądze, o które wcześniej wnioskował do wojewody. W sprawie Polskiego Ładu, jak twierdzi, to nie politycy, a mieszkańcy będą wskazywali mu kierunki wykorzystania poszczególnych funduszy.

Posłuchaj:
Łukasz Raczkowski
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Tomasz Bełzowski
play
Słowo za słowo(NS) - Paweł Kupczak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN