Co stało się na al. Jana Pawła II w Tarnowie? Policja szuka świadków wypadku

23.12.2020

To nietypowy wypadek, który nigdy nie powinien się zdarzyć – mówi asp. sztab. Paweł Klimek, oficer prasowy KMP w Tarnowie i zwraca się z prośbą do świadków tego zdarzenia o udostępnienie zapisu z kamer samochodowych.

Przypomnijmy, do tragicznego wypadku doszło 18 grudnia po godzinie 14:00 na al. Jana Pawła w Tarnowie. Z nieznanych dotąd przyczyn kierująca Chevroletem, 63-letnia tarnowianka, jadąc w kierunku północnym, przecięła pas zieleni, przewróciła znaki drogowe i uderzyła w poruszające się w kierunku południowym osobowe Audi, którym podróżowało dwoje 19-latków. Młode osoby nie odniosły poważnych obrażeń, 63-latka zginęła na miejscu.

Poszukujemy osób, które w tym czasie, około godz. 14-14.15 przemieszczały się drogą krajową 73 w kierunku północnym lub południowym, mówimy tu o ciągu alei Jana Pawła II w Tarnowie, pomiędzy tzw. rondem autostradowym a ulicą Komunalną. Chcemy uzyskać zapis z rejestratorów, żeby nam pokazać prawdziwy obraz tego, co się stało. Dlaczego taki manewr został wykonany, a nie inny – mówi asp. sztab. Paweł Klimek.

Zapis z kamer można wysyłać na adres internetowy tarnowskiej Policji kmp@tarnow.policja.gov.pl, rzecznik@tarnow.policja.gov.pl lub przekazać informację telefonicznie do funkcjonariusza prowadzącego sprawę, tel. 47 831 1380.

Posłuchaj:
Paweł Klimek
Anna Szczepanek
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Witold Kozłowski
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN