Co z budową tanich mieszkań w ramach SiM? Poseł Stanisław Bukowiec odpowiada

16.08.2021

Liczę, że mimo politycznych zawirowań i odejścia Porozumienia Jarosława Gowina z rządu realizacja programu tanich mieszkań dojdzie do skutku – mówił w programie “Słowo za Słowo” poseł Porozumienia i sekretarz tej partii Stanisław Bukowiec.

Przypomnijmy został już podpisany w Brzesku akt notarialny spółki SIM Małopolska, która będzie odpowiedzialna za budowę mieszkań.

– Liczę że oddzielimy te dwa obszary. Obszar polityczny od merytorycznego w tym przypadku od SIM i będą one działać prawidłowo. Spółka została już zawiązana przez samorządy. Toczą się procedury związane z jej funkcjonowaniem, więc tutaj liczę nad to, że nikt nie będzie zakłócał tego prawidłowego procesu – dodaje.

Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa to jeden z postulatów Porozumienia Jarosława Gowina. Zakłada ona budowę w Małopolsce nawet 700 tanich mieszkań na wynajem z możliwością późniejszego zakupu.

W programie uczestniczą samorządy między innymi: Borzęcina, Ciężkowic, Dąbrowy Tarnowskiej, Gnojnika, Tuchowa, Wierzchosławic i Zakliczyna.

Za realizację programu wcześniej odpowiadało zlikwidowane 12 sierpnia Ministerstwo Rozwoju Pracy i Technologii. Teraz pieczę nad nim ma bezpośrednio premier Mateusz Morawiecki.

Posłuchaj:
Stanisław Bukowiec
Bartek Ziaja
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Sowo (M) - Norbert Kaczmarczyk
play
Słowo za Słowo (M) - prof. Kazimierz Wiatr
play
Słowo za słowo (NS) - Władysław Bieda
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN