Co z galerią Starówka?

23.09.2019

Utworzenie ze sklepów i lokali na Starówce galerii ze wspólną promocją, stroną internetową i wydłużeniem czasu otwarcia sklepów do jednej godziny ma przyciągnąć klientów i ożywić upadający handel w centrum miasta. Przedsiębiorcy prowadzą jeszcze rozmowy z właścicielami sklepów i lokali w tej sprawie.

Galeria miałaby ruszyć przed świętami Bożego Narodzenia.

Brak parkingów, remontu Rynku, zamknięcia Katedralnej czy likwidacja parkingów przy Pl. Kazimierza spowodowały, że drastycznie spadły utargi przedsiębiorcom.

Stąd pomysł na utworzenie galerii – tłumaczy Robert Cichoń ze stowarzyszenia Zmieńmy Stare Miasto Tarnów.

– Niestety jest coraz mniej klientów. Gdyby te sklepy były otwarte dłużej, miałoby to szanse zaistnieć i poprawić naszą sytuację. Zachęciłoby do przyjechania na zakupy. Do południa w centrum jest sztuczny tłum młodzieży, która chodzi do szkół, a ludzi na mieście nie ma. Galeria miałaby zjednoczyć wszystkie osoby, które prowadzą działalność gospodarczą na Starówce, żeby były to jedne promocje, jakaś karta lojalnościowa, wysyłanie smsów do potencjalnych klientów.

Galeria ze sklepów i lokali na Starówce byłaby jedną z największych tego typu galerii w Polsce – po warszawskiej czy łódzkiej.

Posłuchaj:
Robert Cichoń
Jadwiga Koziol
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół
play
Słowo za słowo (M) - Grzegorz Kozioł
play
Słowo za słowo (NS) - Bogdan Łęczycki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN