Co z oznakowaniem na Lwowskiej?

29.11.2018

Na modernizowanej ulicy Słonecznej i Lwowskiej w Tarnowie nie wolno jechać na pamięć – przestrzegają specjaliści.

A kierowcy narzekają na niewidoczne pasy i kiepskie oznakowanie. Zanim remont się zakończy, drogowcy muszą jeszcze położyć ostatnią warstwę asfaltu, a także wymalować znaki.

Obecnie na skrzyżowaniu jest wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu. Ta niejednokrotnie wprowadza w błąd kierowców. Mieszkańcy Tarnowa uważają, że droga po remoncie powinna być lepiej oznakowana oraz bezpieczniejsza.

Na razie jest duży ruch na drodze, pewnie roboty będą trwały jeszcze kilka tygodni. – Po remoncie dalej będą na tym skrzyżowaniu światła, będą trzymać i stać będą wszyscy w korkach. – Teraz jadąc pod szpital, jadę prawym pasem, a wracam przez ulicę Gumniską. Światła na skrzyżowaniu zawsze trzymają i stoi się w korkach. – Uważam, że jest tu na tyle miejsca, że powinni wybudować rondo – komentują tarnowianie.

Prace drogowcy chcą wykonać do połowy grudnia. W położeniu asfaltu może przeszkadzać ujemna temperatura powietrza.

Również malowanie drogi może nie wytrzymać zimowej aury. – Będziemy uzupełniać ewentualne ubytki w oznakowaniu – mówi Bogusław Skórski z Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie.

Linie będą naniesione w złych warunkach atmosferycznych, niskiej temperaturze powietrza oraz dużej wilgotności. Zdajemy sobie sprawę z tego, że będzie to element nietrwały, wymagający utrzymania. Jeżeli warunki atmosferyczne poprawią się, oznakowanie poziome zostanie poprawione.

Przebudowa skrzyżowania ulic Lwowskiej, Orkana oraz Słonecznej rozpoczęło się w sierpniu. Prace kosztować będą blisko 5 milionów złotych. Po zakończeniu tej inwestycji, drogowcy planują rozpoczęcie długo wyczekiwanej modernizacji ulicy Lwowskiej na odcinku od wiaduktu kolejowego do szpitala wojewódzkiego.

 

Posłuchaj:
Mieszkańcy
Bogusław Skórski
RDN _
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - ks. Piotr Cebula
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Sorys
play
Słowo za słowo (NS) - Jan Golba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN