Coraz bliżej budowy obwodnicy Lisiej Góry

12.10.2021

Jest uchwała zarządu województwa małopolskiego, której efektem będzie podpisanie umowy w sprawie budowy obwodnicy Lisiej Góry.

– Koszt tego zadania to ponad 1,5 mln złotych – poinformował na antenie RDN marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski.

Około miliona złotych to środki z funduszy europejskich, pozostałe koszty pokryje województwo i gmina Lisia Góra.

– Zostanie wykonane 4,5 kilometra drogi – powiedział gość programu Słowo za Słowo.

– Będą dwa ronda, dwa wiadukty, most w ciągu drogi serwisowej, infrastruktura drogowa, przebudowa istniejącej infrastruktury technicznej. Szacunkowy, łączny koszt tej inwestycji to ok. 55 mln zł.

– Poprawi się jakość komunikacyjna w tej części regionu– dodaje marszałek Witold Kozłowski.

– Każda obwodnica to ulga dla mieszkańców, szczególnie tych, którzy mieszkają w centrum. Obniża się poziom wysokotonażowego ruchu, jest więcej spokoju, mniejsze ubytki w drodze czy zabudowaniach. To podnosi komfort mieszkania i poprawia komunikację.

Inwestycja zostanie wykonana wspólnie przez samorząd województwa małopolskiego i gminę Lisia Góra. Umowa o współpracy ma zostać podpisana w najbliższy piątek, 15 października w Lisiej Górze.

Tymczasem ruszyła budowa jednej z największych inwestycji prowadzonych przez Województwo Małopolskie – łącznika autostradowego w Wierzchosławicach.

W ramach inwestycji zostanie wybudowana droga wojewódzka o długości ponad 2,5 km, nowy most na Dunajcu o długości ponad 800 metrów, rondo przy drodze powiatowej, skrzyżowanie z drogą gminną oraz chodnik i ścieżki rowerowe.

Więcej o tym:

Rusza budowa łącznika autostradowego z Mościc do Wierzchosławic

Posłuchaj:
Witold Kozłowski
Małgorzata Miczek-Zabawa
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Aleksandra Sternik
play
Słowo za słowo(NS) - Magdalena Majka
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN