Coraz bliżej zakończenia prac przy tężni solankowej

03.12.2019

Ma ożywić centrum Bochni przez zwiększoną obecność mieszkańców i przyjezdnych. Takie nadzieje władze miasta wiążą z tężnia solankową, której budowa dobiega końca w sąsiedztwie Plant Salinarnych.

Kiedy, na jakich zasadach i po co będzie można korzystać z obiektu?

Tężnia powinna być gotowa do końca grudnia. I zdaniem burmistrza Stefana Kolawińskiego wszystko wskazuje, że wykonawca zdąży uprać się z resztą prac w tym terminie.

– Firma doskonale sobie z pokonaniem różnych problemów radzi. Zakładam że wszystko zostanie zgodnie z harmonogramem do końca zakładanego terminu zrobione.

Tężnia, która będzie dostępna za darmo będzie pracować w tzw. zamkniętym obiegu solanki. Mikroklimat solankowy wykorzystywany jest w profilaktyce i leczeniu schorzeń górnych dróg oddechowych, zapalenia zatok, rozedmy płuc, nadciśnienia, alergii, nerwicy czy ogólnego wyczerpania.

Choć budowa ma się zakończyć w grudniu sam rozruch tężni planowany jest na wiosnę. W budynku powstaje też komora solna, wstęp do niej będzie odpłatny. Jak informowaliśmy obok powstał też kompleks boisk, plac zabaw, zielona siłownia z bieżnią, postawiono tam również oświetlone wieczorem ławki.

Posłuchaj:
Marek Kołdras
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Grzegorz Gotfryd
play
Słowo za słowo (NS) - Marta Słaby
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN