Coraz mniejsza oferta i coraz mniej klientów na popularnym tarnowskim placu handlowym

28.01.2020

To nie tylko obserwacje, a fakty. Czy drobny handel przegrywa z dużymi marketami? – pytają RDN mieszkańcy i zaniepokojeni handlujący na Burku.

Co roku zimą jest mniej klientów, obserwujemy spadek zainteresowania produktami, które oferujemy – mówią sprzedawcy.

– Największy ruch jest jak są owoce sezonowe. Ludzie to za mało jedzą owoców i warzyw. Z roku na rok jest gorzej, bo w tamtym roku w styczniu jak handlowałam to było w miarę. Nie mamy jakiś strasznie zawyżonych cen na Burku. – W zimie to jest zawsze mniej, w ogóle mniej przychodzi tutaj. – Nie ma ludzi. – W każdym roku są takie miesiące martwe. Ja mam takich klientów, którzy przychodzą cały rok, więc i teraz też przychodzą.

Tarnowski Burek ma od lat swoich stałych zwolenników, którzy uważają, że na placu można kupić zdrową, dobrej jakości żywność. Nie brakuje również takich osób, które uważają, że cena jest taka sama, jak ta oferowana w marketach.

Ubywa rolników sprzedających swoje uprawy – mówią odwiedzający plac targowy.

– Drożej, ale jest na pewno świeże i na pewno jest dobre, z dobrych produktów, wole tutaj niż w sklepie. – Zdrowa żywność to była dawniej z działek pracowniczych, a niekoniecznie tu, gdzie większość z hurtowni. – Prawdziwe nieoszukane, bez chemii. – Ja nie kupuje na Burku. Mam pewne wątpliwości czy to wszystko jest takie wiejskie.

Jacek Chrobak, dyrektor Targowisk Miejskich uważa, że co roku o tej porze jest obserwowany mniejszy ruch na Burku. I dodaje, że handlujących też jest mniej.

– To jest taka prawidłowość jak gdyby sezonowa. Co roku styczeń, luty są najgorsze miesiące. Im szybciej są święta wielkanocne, im szybciej się zrobi ciepło, to tych ludzi przybywa. Jednak jest mniej ludzi niż było parę lat temu, jest to na porównywalnym okresie z dwóch czy trzech lat, ale handlujących jest dużo mniej niż dziesięć czy piętnaście lat temu.

Handlujący liczą na poprawę sytuacji wiosną i latem. Swoją ofertę uzależniają od upraw.

Dodajmy, że na tarnowskim Burku można również kupić produkty ekologiczne.

Posłuchaj:
Sprzedawcy
Kupujący
Jacek Chrobak
Małgorzata Miczek-Zabawa
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (RM) - Roman Ciepiela -16.06.2021
play
Słowo za słowo (NS) - Wiesław Pióro
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN