Coraz mniej rąk do pracy i brak tlenu medycznego

04.11.2020

To główne bolączki ostatnich dni dębickiego szpitala. Z pośród 256 łóżek covidowych, zajętych jest już blisko 200. Coraz poważniejszym problemem są zachorowania personelu medycznego.

Obecnie na zwolnieniach lekarskich jest już ponad 200 osób – alarmuje Przemysław Wojtys dyrektor dębickiego szpitala. – W tym samych pielęgniarek około 120, na siedmiu anestezjologów czworo jest chorych. Kolejny problemy dotyczą respiratorów a następne braku tlenu. Okazuje się, żeby unieruchomić szpital wcale nie trzeba braku kadry czy specjalistycznego sprzętu a jedynie braku tlenu z czym coraz mocniej się mierzymy.

Mimo, że dębicki szpital wraz z lecznicami z Sanoka i Jarosławia zostały wyznaczone, jako wspomagające pracę szpitala koordynującego w Łańcucie, to z przyjmowania pacjentów tzw. covidowych zostały wyłączone oddziały ginekologia, położnictwo i oddział noworodkowy oraz okulistyka, psychiatria, rehabilitacja ambulatoryjna i dzienna, poradnie specjalistyczne, rezonans, tomograf, rentgen i przychodnie rejonowe.

Przemysław Wojtys nie ukrywa, że liczy iż szpital dębicki zostanie odciążony przez szpital tymczasowy dla Podkarpacia, który został utworzony w nowym budynku szpitala MSWiA w Rzeszowie.

Posłuchaj:
Przemysław Wojtys
Anna Zboch
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (RM) - Paweł Augustyn
play
Słowo za słowo - Marcin Romanowski - 18.06.2021
play
Słowo za słowo (NS) - Marek Pławiak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN