Coraz trudniejsza sytuacja w dębickim szpitalu

31.08.2020

Wszystkie łóżka na oddziale zakaźnym są zajęte. 11 pacjentów ma potwierdzony Covid- 19, a cztery osoby czekają na wyniki.

Jak informowaliśmy, w czwartek u jednego z pracowników wykryto koronawirusa i zostały zamknięte oddziały neurologiczny i ortopedyczny. Nie działały też pracownie tomografii i rezonansu. Dzisiaj do normy wróciła praca na oddziale ortopedycznym i w pracowniach rezonansu i tomografii.

Natomiast okazało się, że u pacjentki oddziału wewnętrznego i kardiologii wyszedł wynik pozytywny na obecność Covid- 19 i na pewno do końca tygodnia będzie oddział zamknięty.

Przemysław Wojtys dyrektor szpitala ponownie apeluje o rozwagę i przestrzeganie zasad sanitarnych.

– Jeśli byliście państwo na jakiś weselach, chrzcinach gdzie było 40 osób i podejrzewacie, że mogło dojść do kontaktu z osobą zakażoną powiedzcie nam to, bo później dojdzie do takiej sytuacji, ze kolejne oddziały będą zamykane. Pomimo tego, że wydaje nam się, że już Covid-19 to już norma, to jest niebezpiecznie.

Dzisiaj w statystykach Podkarpackiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego znów pojawia się powiat dębicki. Zakażonych jest 6 osób, w tym 5 kobiet i jeden mężczyzna. W powiecie mieleckim odnotowano jednego chorego.

Posłuchaj:
Przemysław Wojtys
Anna Zboch
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół
play
Słowo za słowo (M) - Tomasz Banek
play
Słowo za słowo(NS) - Grzegorz Niezgoda
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN