Coraz więcej bezdomnych psów

29.03.2019

Około 15 zgłoszeń tygodniowo wpływa do schroniska dla zwierząt w Wielogłowach jeśli chodzi o bezdomne psy.

Wiosna jak zwykle jest okresem, gdy zdecydowanie więcej czworonogów ląduje na ulicach. Jak zaznacza Małgorzata Surowiak wolontariuszka schroniska – trzeba pamiętać, że nie każdy pies, który biega bez opieki musi być bezdomny…

– Do schroniska czy Straży Miejskiej dzwoni się tylko wtedy kiedy piesek wygląda na bezdomnego, tzn. jest wychudzony czy zaniedbany. Czasem zdarza się tak, że opiekunka w schronisku dostaje telefony, po których na miejscu okazuję się, że piesek biega z obrożą, a jego właściciel mieszka trzy domy dalej.

Wolontariuszka podpowiada, że jeśli pies nie jest groźny, można zrobić mu zdjęcie i umieścić na przykład na portalach społecznościowych. Także schronisko często umieszcza tego typu zdjęcia psów, po to, żeby znaleźć dom porzuconym czworonogom .

Jeśli w waszej okolicy znajduję się bezdomny pies możecie też zgłosić to do straży miejskiej lub gminnej, albo do najbliższego schroniska dla zwierząt. Najbliżej takie schroniska znajdziecie w Wielogłowach, Starym Sączu czy Nowym Targu.

Posłuchaj:
Małgorzata Surowiak
Maria Mółka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marcin Kiwior
play
Słowo za słowo(NS) - Bogdan Łuczkowski
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN