Coraz więcej dzieci z autyzmem – trwa Tydzień Autyzmu

21.12.2017

Dzięki organizowanym spotkaniom i warsztatom wzrasta świadomość o tym zaburzeniu, w Tarnowie trwa właśnie Tydzień Autyzmu. Mieszkańcy mogli wziąć udział w różnych warsztatach terapeutycznych i skonsultować się ze specjalistami.

Z założenia akcja jest dla rodziców, ale dostępna jest też dla szerszego grona. Jest to moment, kiedy możemy pokazać, jak dzieci z autyzmem funkcjonują, jakie mają talenty, ale też jakimi metodami dzieci pracują i jak my możemy z nimi pracować – mówi Justyna Małek – wychowawca w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Tarnowie.

Obecnie w Ośrodku Szkolno – Wychowawczym przy ul. Romanowicza w Tarnowie uczy się aż 60-cioro dzieci z tym zaburzeniem rozwojowym. Podczas Tygodnia Autyzmu, który corocznie odbywa się w Tarnowie dzieci mogły zaprezentować też swoje umiejętności. – Dzieci brały udział w przedstawieniu, które inaugurowało rozpoczęcie Tygodnia Autyzmu, prezentowały tańce, uczestniczyły w konkursie plastycznym jak i malowały gestami piosenek – mówił Krzysztof Zeliaś – dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Tarnowie.

Tarnowski Tydzień Autyzmu zorganizowała Niepubliczna Poradnia Specjalistyczna, a włączyły się w niego wszystkie placówki, które kształcą dzieci z autyzmem.

Posłuchaj:
Justyna Małek
Krzysztof Zeliaś
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Gil
play
Słowo za słowo (NS) - Andrzej Gut-Mostowy
play
Słowo za słowo (NS) - Adam Konicki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN