Coraz więcej osób chce produkować własny prąd [WIDEO]

28.01.2020

Mieszkańcy regionu coraz chętniej czerpią energię ze słońca i montują panele fotowoltaiczne

Taka elektrownia słoneczna na dachu to same korzyści – przekonywał w biznesowej odsłonie programu Słowo za Słowo Rafał Różański, z zarządu firmy Craftco, która zajmuje się instalacjami fotowoltaicznymi.

Rafał Różański mówi, że inwestycja w odnawialne źródła energii jest lepsza od lokaty bankowej. Oszczędzamy sporo pieniędzy, a przy okazji dbamy o klimat.

– My płaciliśmy z małżonką około 230-250 złotych co miesiąc za energię elektryczną. Teraz ten rachunek spada nam praktycznie do zera, płacimy dosłownie 20-30 złotych miesięcznie. Myślę, że to jest widoczne w budżecie, bo to jest oszczędność 3 tys. złotych w skali roku. Przede wszystkim dbamy o ochronę środowiska, bo niestety żyjemy cały czas w smogu i możemy tak naprawdę zadbać o tą naszą planetę.

Instalacja paneli fotowoltaicznych w przeciętnym domu jednorodzinnym to koszt około 20 tys. złotych.

Osoby, które decydują się na produkcję prądu mogą liczyć na dofinansowanie z budżetu państwa w ramach programu “Mój prąd” w wysokości 5 tys. złotych.

Od kiedy pojawiła się taka możliwość wnioski o dofinansowanie złożyło 26 tys. osób na łączną kwotę prawie 68 tys. złotych.

 

Posłuchaj:
Rafał Różański
Aneta Mleczko
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Sowo (M) - Piotr Chęciek
play
Słowo za słowo (NS) - Piotr Ryba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN