Coraz więcej osób szuka pomocy w Ośrodku Interwencji Kryzysowej

16.11.2020

Przedłużająca się pandemia powoduje, że mnóstwo osób szuka pomocy u terapeutów, nie radząc sobie z lękami, które z kolei pogłębiają problemy dnia codziennego.

Jak mówi dyr. Tarnowskiego Ośrodka Interwencji Kryzysowej i Wsparcia Ofiar Przemocy, Dorota Bogusz, o pomoc zwracają się osoby w każdej grupie wiekowej i całodobowo.

– Problemy – te, które były przed pandemią, niewielkie, ledwie odczuwalne – bardzo mocno dają się we znaki, bardzo mocno się nasiliły w tym momencie, kiedy nakłada się ogromny stres, lęk, odosobnienie, obostrzenia. Zaburzenie codziennego funkcjonowania, codziennych kontaktów, relacji daje się mocno we znaki, powoduje konflikty, niesnaski, ale też ogromne napięcie, frustracje.

Lęk coraz bardziej narasta w ludziach – dodaje dyr. Ośrodka. – Ten lęk się wzmaga, jest taka ogromna obawa o to, co dalej, do tego dochodzą codzienność, brak kontaktu z innymi ludźmi i to, że do tej pory niezbyt często rozmawialiśmy o tym, co czujemy, jakie są nasze potrzeby i nie umiemy tego robić w sposób nieinwazyjny, nie raniący drugiej strony. Ważne jest natomiast to, że ludzie dostrzegają, że coś złego się dzieje i próbują szukać pomocy.

W Tarnowskim Ośrodku Interwencji Kryzysowej i Wsparcia Ofiar Przemocy można całodobowo szukać pomocy u terapeutów, dzwoniąc pod numery: (14) 655 36 36 lub 500 583 047.

Posłuchaj:
Dorota Bogusz
Jadwiga Koziol
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Paweł Augustyn
play
Słowo za słowo(NS) - Wojciech Włodarczyk
play
Słowo za słowo (NS) - Witold Kozłowski
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN