Coraz więcej pojemników na bioodpady w Tarnowie

09.11.2020

Pojemniki na bioodpady stoją już na kilku tarnowskich osiedlach: Zielonym, Legionów, Koszyckim i Nauczycielskim. Miasto chce sprawdzić, ile tarnowianie produkują organicznych śmieci.

Kolejne pojemniki na bioodpady z początkiem roku pojawią się w całym Tarnowie – mówi zastępca dyrektora Wydziału Infrastruktury Miejskiej Stefan Piotrowski.

-Pierwsze pojemniki zaczęły się pojawiać na kilku tarnowskich osiedlach. Tutaj wyprzedzamy tą procedurę, bo potrzebujemy czasu, żeby kilkanaście tysięcy pojemników ustawić, z drugiej strony chcemy zbierać jakieś doświadczenia co tam się będzie pojawiało w jakiej ilości, żebyśmy mogli potem w miarę szybko reagować mając już doświadczenie tutaj tarnowskie.

Do brązowych pojemników powinniśmy wrzucać między innymi owoce, warzywa, makaron, ryż, pieczywo, obierki z warzyw i owoców, resztki stałych produktów mlecznych, skorupki jajek, łupiny orzechów, pestki owocowe, fusy po kawie i herbacie. W pojemnikach na bioodpady mogą się znaleźć też trawy czy liście. Nie można tam wrzucać płynnych resztek jedzenia, ani resztek natury zwierzęcej takich jak kości z mięsa czy ości z ryb.

Wybrane resztki organiczne mogą służyć między innymi do produkcji kompostu zwiększającej żyzność gleby, czy biogazu.

Posłuchaj:
Stefan Piotrowski
Bartek Ziaja
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - bp Leszek Leszkiewicz
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Kaczmarski
play
Słowo za słowo(NS) - Grzegorz Biedroń
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN