Coraz więcej pozimowych biegaczy w Tarnowie – czy to dobry czas na ten sport?

21.02.2019

To pytanie – w związku ze sporym zanieczyszczeniem powietrza – zadają sobie także oni sami. A my szukamy odpowiedzi.

Trenerzy fitness mówią – warto.

– Myślę, że warto zwłaszcza, że jesteśmy po tym okresie jesienno-zimowym wygłodniali tego ruchu i ten ruch był na pewno mniejszy. Więc zażycie tego w cudzysłowie tarnowskiego świeżego powietrza, będzie skutkowało pozytywnie, lepszym dotlenieniem się. Są zalecenia, żeby w tych cięższych dniach stosować maski antysmogowe.

W dniach, kiedy normy smogowy są przekroczone nawet o 100% i więcej specjaliści zachęcają do biegania w maskach. I radzą, by do biegania po zimowej przerwie na powrót się przygotować.

– Jeśli chodzi o osoby np. biegające to krótsze odcinki, mogą być to wysiłki przerywane czyli np. lekki trucht, marsz, trucht, marsz przeplatane. Coś co będziemy dostosowywali do swoich możliwości. Nie patrzymy na innych tylko na siebie i na swoje możliwości.

A biegaczy zdecydowanie więcej jest m.in. na boisku wielofunkcyjnym przy ul. Piłsudskiego w Tarnowie, w Parku Biegowym Marcinka, przy ul. Lotniczej oraz w okolicach Parku Strzeleckiego.

W czasie zimy sportowcy czas aktywnie spędzali głównie na siłowniach, choć byli i tacy, których śnieżyce nie odstraszały.

Posłuchaj:
Trener
Katarzyna Antosz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo (NS) - Józef Tobiasz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN