Coraz więcej uczniów potrzebuje pomocy psychologicznej

29.04.2018

Prawie 6 tysięcy kolejnych dzieci z 16 gmin powiatu tarnowskiego zdiagnozowano w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Tarnowie od początku roku szkolnego – wynika z danych zaprezentowanych podczas sesji Rady Powiatu Tarnowskiego.

Placówka prowadzona przez starostwo działa w trzech filiach: w Żabnie, w Tuchowie i w Wojniczu oraz w jednostce centralnej – w Tarnowie, przy ulicy Krzyskiej.

Jak tłumaczy Renata Smoleń, dyrektor poradni, zapotrzebowanie na tego typu placówki wciąż jest duże. Z roku na rok wzrasta liczba chętnych do skorzystania z pomocy.

– Potrzeby są ogromne. To, że zmniejsza się liczba dzieci na terenie powiatu tarnowskiego wcale nie przekłada się na to, że zapotrzebowanie na wsparcie psychologiczno – pedagogiczne jest mniejsze. Ono jest naprawdę coraz większe. Z roku na rok obserwujemy wzrastające potrzeby szczególnie różnego rodzaju terapii logopedycznej, pedagogicznej czy też psychologicznej – dodaje.

Ważną inicjatywą realizowaną przez poradnię są różnego rodzaju zajęcia grupowe. To m.in. spotkania socjoterapeutyczne oraz takie, które mają na celu rozwijanie kompetencji emocjonalno-społecznych.

Z pomocy poradni korzysta około 33 tysięcy dzieci.

Posłuchaj:
Renata Smoleń
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Życzenia bpa Andrzeja Jeża z okazji wspomnienia św. Franciszka Salezego - patrona dziennikarzy
play
Słowo za słowo (M) - Mateusz Janiczek
play
Słowo za słowo(NS) - Krzysztof Dymura
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN