Coraz więcej wypadków z udziałem zwierząt leśnych

01.08.2019

Ostatnio do takiego zdarzenia doszło w Tarnowie. Na ulicy Wilczej auto zderzyło się z dzikiem. Policja apeluje, aby zachować szczególną ostrożność na drogach w okolicach lasów i pól uprawnych.

Zwracajmy uwagę na znaki drogowe: “Uwaga dzikie zwierzęta” – przypomina asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik tarnowskiej policji

Jeżeli informuje nas znak, że przejeżdżamy w obrębie, gdzie takie zwierzęta mogą się znaleźć, to przede wszystkim musimy zmniejszyć prędkość, dostosować ją do panujących warunków i nie przekraczajmy tej dozwolonej prędkości. W godzinach wieczorowo – nocnych czy nad ranem te zwierzęta przemieszczają się, migrują, żerują. W tym momencie możemy spotkać tak, jak ostatnio jeden z kierowców watahę dzików, która przebiegała przez jezdnię i jednego z nich niestety trafił – mówi RDN rzecznik tarnowskiej policji.

Podróżującym samochodem nic się nie stało, dzik natomiast nie przeżył.

Jeśli dojdzie do potrącenia zwierzęcia trzeba powiadomić policję – pozostawienie zwierzęcia grozi karą grzywny lub aresztu. Nie należy także dotykać zwierzęcia, bo istnieje ryzyko, że jest chore na wściekliznę.

Przyczyną zdarzeń drogowych z udziałem dzikich zwierząt jest przeważnie nadmierna prędkość.

Posłuchaj:
Paweł Klimek
Małgorzata Miczek-Zabawa, fot. Tarnowska Policja
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Grzegorz Kozioł
play
Słowo za słowo (NS) - Bogdan Łęczycki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN