Coraz więcej wypadków z udziałem motocyklistów w regionie tarnowskim

13.09.2021

Do takich zdarzeń dochodzi przede wszystkim na drogach powiatowych.

Policja ponawia apel o ostrożność i rozsądek.

– Przede wszystkim jak poruszamy się po drogach jako motocykliści bacznie zwracajmy uwagę na prędkości. Kierujący samochodem osobowym patrzmy w lusterka, bo motocykliści są wszędzie. Nie jesteśmy sami na drogach. Starajmy się jechać bezpiecznie, z prędkością, którą pozwalają nam znaki. Ta prędkość, która jest dopuszczona do ruchu, spowoduje, że na pewno się zatrzymamy w miejscu, w którym powinniśmy się zatrzymać, czyli w wyniku gwałtownego hamowania nie będzie to jakiś problem. – mówi asp. sztab. Paweł Klimek, oficer prasowy tarnowskiej policji.

– Do groźnego wypadku z udziałem motocyklisty doszło w niedzielę, 12 września na drodze wojewódzkiej 977 w Nowodworzu k. Tarnowa.

– Doszło do wymuszenia pierwszeństwa przejazdu. Kierujący samochodem osobowym wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa motocykliście. Kierowca jednośladu trafił do szpitala. Będziemy ustalać czy tylko i wyłącznie winny jest kierujący samochodem osobowym czy kierujący motocyklem przyczynił się do tego zdarzenia.

Przyczyny i okoliczności wypadku w Nowodworzu ustala tarnowska policja.

Posłuchaj:
Paweł Klimek
Małgorzata Miczek-Zabawa, fot. zdjęcie ilustracyjne/Tarnowska Policja
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - Andrzej Lewek
play
Słowo za słowo (M) - Wojciech Skruch
play
Słowo za słowo (NS) - Sławomir Szczerkowski
play
Mirosław Waląg
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN