Coraz większe kontrowersje wokół remontu Hali Jaskółka w Tarnowie – Mościcach [WIDEO]

18.10.2017

Modernizacja Hali Jaskółka w TarnowieMościcach może pogrążyć finansowo miasto i podatników – powiedział w programie Słowo za słowo, radny sejmiku województwa małopolskiego, Grzegorz Kądzielawski. Upiera się on przy swoim, że mocno zniszczony obiekt należało wyburzyć, a następny zbudować od nowa, zamiast decydować się na problematyczną przebudowę, która coraz więcej kosztuje.

Zdaniem Kądzielawskiego, prezydent Roman Ciepiela nie słuchał tego rodzaju sugestii. – Pieniądze nie biorą się znikąd, to są pieniądze z naszych podatków. Rozmawiam z przedsiębiorcami, którzy prowadzą analogiczne inwestycje i oni jasno komunikują w dalszym ciągu, że za te środki można by było wybudować dwa tego rodzaju obiekty. Wydaje mi się, że nawet sam prezydent nie wie, ile ta inwestycja może docelowo nas kosztować – dodaje radny sejmiku województwa małopolskiego.

Rozbudowa Hali Jaskółka w Tarnowie wywołała gorącą dyskusję wśród radnych podczas ostatniej sesji. Mieli oni zastrzeżenia do podpisanego niedawno aneksu do umowy z firmą. Radni zarzucali, że przez ten dokument firma nie zrobi pewnych robót drogowych i nie wyposaży hali a to będzie skutkowało wydawaniem pieniędzy w przyszłości.

Mieszkańcy Mościc, z którymi rozmawialiśmy mówią, że remont hali sportowej przeciąga się w czasie, jak większość inwestycji w Tarnowie, chociaż robotnicy pracują nawet w soboty. – Mówiono o roku, ale z tego, co słyszałem, pojawiły się jakieś problemy. Miało być do końca tego roku, ale jak to będzie – nie wiadomo. Pewnie jeszcze z dwa lata to potrwa. – Tyle w tym mieście popsuto, niech psują dalej. – Oni tu pracują bardzo dobrze, do wieczora, nawet w soboty. To taki symbol Mościc. Standardowo, zawsze są opóźnienia. Pewnie ktoś tu musi mieć jakąś korzyść – dodają mieszkańcy.

Remont Hali Jaskółka w Mościcach będzie kosztował 1 mln 200 tys. złotych więcej od pierwotnie planowanych kosztów. Prace natomiast powinny się zakończyć ok. 2 miesiące później, czyli w listopadzie 2018 roku – informuje tarnowski magistrat. – Podczas remontu okazało się, że trzeba wykonać dodatkowe niezbędne czynności – twierdzi Daniela Motak, rzecznik magistratu. – Stan stropów jest taki, że nie pozwala na ich bezpieczne wykorzystanie. Dodatkowe prace będą polegały na stworzeniu nowych. Po zdjęciu krzeseł z trybun wyszło na jaw, że prefabrykaty tych trybun wykonano niezgodnie ze sztuką budowlaną, w związku z tym nie można ich ponownie wykorzystać. To są takie przykłady tylko tych odkryć i tych dodatkowych prac, które musimy wykonać – dodaje rzeczniczka.

Zdaniem Danieli Motak pojawiły się również odchylenia poziome i pionowe niektórych elementów konstrukcji, które były na tyle duże, że gdyby zostały, nie można byłoby zachować minimalnej szerokości przejść ewakuacyjnych.

Remont Hali Jaskółka w Tarnowie – Mościcach będzie kosztował blisko 60 milionów złotych.

Do tematu będziemy wracać w Pulsie Regionu o 15.30.

Zobacz także:

Posłuchaj:
Grzegorz Kądzielawski
Mieszkańcy
Daniela Motak
Dorota Kunc, Małgorzata Miczek Zabawa
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (RM) - Paweł Augustyn
play
Słowo za słowo - Marcin Romanowski - 18.06.2021
play
Słowo za słowo (NS) - Marek Pławiak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN