Coś zgrzyta w porozumieniu w tarnowskiej Radzie Miasta?

04.04.2019

Czas zakasać rękawy i w sposób dosadny wziąć się za realizację zobowiązań – powiedział w Pulsie Regionu radny Tomasz Olszówka.

Lider Naszego Miasta Tarnów w Liście Otwartym pyta prezydenta Tarnowa o realizację zapisów umowy z 22 listopada 2018 roku i wzywa do wypełnienia jego postulatów.

– W tym liście pytamy m.in. prezydenta czy został zlecony audyt finansów miejskich przez wyspecjalizowaną agencję ratingową. Przypomnę, że do końca marca prezydent zobowiązał się zlecić taki audyt. Liczę, że ten audyt jest zlecony i że prezydent na spotkaniu odpowie nam, że został zlecony. Podobnie pozostałe kwestie związane z planami budowy budynku korporacyjnego, kwestie związane z uchwałą krajobrazową i jeszcze kilka innych pytań. Myślę, że prezydent odpowie twierdząco i okaże się, że te prace są w toku – powiedział na antenie RDN Tomasz Olszówka.

Czy list otwarty to rozłam w porozumieniu Naszego Miasta Tarnów z Koalicją Obywatelską?

Tomasz Olszówka nie nazywa tego rozłamem, a sporem o kształt miasta. – Jesteśmy strażnikiem dobrych zmian – dodaje.

O 16.00 ma dojść do spotkania prezydenta Tarnowa z klubem radnych oraz zarządem stowarzyszenia Nasze Miasto Tarnów. Radni liczą, że prezydent odpowie konkretnie na postawione pytania.

Posłuchaj:
Tomasz Olszówka
Małgorzata Miczek-Zabawa
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marta Herduś
play
Słowo za słowo(NS) - Piotr Ryba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN