“CYBER.MIL z klasą” w bocheńskim liceum

17.02.2021

“CYBER.MIL z klasą” to innowacyjny program dla szkół ponadpodstawowych.

Do udziału w nim zakwalifikowało się I Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielskiego w Bochni, dzięki czemu w szkole powstanie klasa o profilu cyberbezpieczeństwo.

Celem programu jest wykształcenie potencjalnych kandydatów, którzy w przyszłości będą pracować w siłach zbrojnych Rzeczpospolitej, a tak na prawdę w tworzonych wojskach obrony cyberprzestrzeni. W ramach programu nauczania będą się uczyć takich przedmiotów jak: podstawy kryptografii, historię kryptografii, podstawy algorytmiki, podstawy cyberbezpieczeństwa, zarządzanie bezpieczeństwem danych i informacji – mówi Adam Korta Starosta Bocheński.

Podanie o przyjęcie do klasy objętej tym programem może złożyć każdy absolwent ósmej klasy, który pomyślnie zdał test ósmoklasisty. Przy rozpatrywaniu wniosków będą brane pod uwagę oceny z przedmiotów ścisłych, matematyki, fizyki, informatyki.

Programem objętych jest 16 szkół w kraju, po jednej w każdym województwie. Będzie on realizowany przez 3 pierwsze lata nauki w danym trybie szkoły. Liczba miejsc w klasie jest ograniczona, nie mniej niż 10, nie więcej niż 15.

Posłuchaj:
Adam Korta
Wydawca, Martyna Wolska
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Pomagamy i chronimy
play
Słowo za słowo (M) - Wiesław Krajewski
play
Słowo za słowo (NS) - Władysław Bieda
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN