Część kaucji wróci do senatora Koguta – sąd zmienił środki zapobiegawcze

11.04.2018

Sąd Rejonowy w Katowicach obniżył kaucję dla senatora Stanisława Koguta. Po zarzutach korupcyjnych jakie usłyszał na początku roku, polityk musiał wpłacić milion złoty poręczenia. Teraz część tych pieniędzy zostanie zwrócona.

Informacje podaje portal Interia.pl. Wpłacone w imieniu Stanisława Koguta poręczenie zostało obniżone z miliona do 600 tysięcy złotych. Uchylony został też zakaz opuszczania przez senatora kraju.

Decyzja miała zapaść na niejawnym posiedzeniu Sądu Rejonowego Katowice- Wschód, w trakcie którego rozpatrywano zażalenia obrońców senatora na stosowane wobec niego środki zapobiegawcze. Żądane zmiany zostały przyjęte tylko częściowo.

Sąd obniżył poręczenie majątkowe uznając, że jest to kwota, która we właściwy sposób zabezpieczy dalszy tok postępowania – powiedział Interii Leszek Sroka z Prokuratury Regionalnej w Katowicach. Zakaz opuszczenia został uchylony dlatego, że sąd uznał do za niekonieczny.

Prokurator miał też podkreślić, że materiał dowodowy w wysokim stopniu uprawdopodobnia fakt popełnienia przez Koguta zarzucanych mu czynów korupcyjnych ale istnieją także inne przesłanki stosowanie środków zapobiegawczych – obawa matactwa i grożąca parlamentarzyście surowa kara.

O sprawie senatora pisaliśmy też tutaj.

rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół
play
Słowo za słowo (M) - Tomasz Banek
play
Słowo za słowo(NS) - Grzegorz Niezgoda
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN