Jest część pieniędzy dla powodzian w gminie Szczucin

11.07.2019

Skąd opóźnienia w wypłatach? Rzeczniczka wojewody wyjaśnia. Gmina Szczucin już otrzymała połowę pieniędzy, o które wnioskowała. W sumie 250 000 zł. Jak informuje biuro wojewody małopolskiego, niezwłocznie uruchomione zostają najpilniejsze wypłaty.

Joanna Paździo, rzecznik wojewody małopolskiego informuje, że gmina Szczucin wciąż poprawia błędy i braki we wnioskach, stąd poślizg w wypłacie całości.

Jeżeli gmina nie oszacuje strat, a poda jedynie wysokość zasiłku, blokuje sobie możliwość wnioskowania o zasiłki na remont – tłumaczy rzeczniczka.

Tymczasem rodziny poszkodowane przez ulewy nie mogą doczekać się pomocy. Woda zniszczyła im nie tylko domy i budynki gospodarcze, ale i uprawy – mówią.

– To są straty ogromne, nie wiem, jak odbijemy się z nich. Oprócz zalanej kotłowni, pieca do centralnego ogrzewania woda uszkodziła podłogi, wylewki. Trzeba będzie osuszyć wszystko, usunąć zagrzybiałe tynki. Walczymy teraz z tym.

Biuro wojewody małopolskiego zapewnia, że kolejne transze dotrą do gminy Szczucin, gdy gmina poprawi i uzupełni wnioski.

Dodajmy, że dotychczas wpłynęło w sumie 6 wniosków ze Szczucina na kwotę prawie pół miliona zł dla przeszło 560 rodzin.

Posłuchaj:
Mieszkańcy
Jadwiga Koziol
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Janusz Kwaśniak
play
Słowo za słowo (NS) - Ludomir Handzel
play
Rozmowa sponsorowana - Zespół Szkół w Starym Sączu
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN