Czterech uczniów z budowlanki remontuje dom dziecka w Nowym Sączu [ZDJĘCIA]

13.02.2020

Od połowy ferii poświęcają swój wolny czas, żeby pomóc potrzebującym dzieciom. Szymon Ptaszkowski, Adrian Csorich, Kacper Mężyk i Dariusz Godawski z 3 klasy Zespołu Szkół Budowlanych remontują pokoje, kuchnie, klatkę schodową czy łazienki domu dziecka przy ul. Łącznik w Nowym Sączu. Wspiera ich w tym wychowawczyni Monika Szczurek i dyrektor placówek szkolono wychowawczych w Nowym Sączu Tomasz Zaremba.

– Otrzymują wsparcie od nas, w formie drobnych zakupów czy materiałów, na które nie uzyskali wsparcia z zewnątrz. Na początku było pozytywne zdziwienie i pierwszy raz spotkałem się z taką sytuacją więc nie dowierzałem do końca ale od razu zaufałem.

Uczniowie są dumni z tego, co do tej pory udało im się zrobić i z tego, że mogą pomóc dzieciom.

– Tak jak inni robią zbiórki pieniędzy, my chcieliśmy wykorzystać to, że jesteśmy z technikum budowlanego i postanowiliśmy wyremontować ośrodek. Cały nasz projekt nazywa się “Kolorowy pokój dla szarego świata”. Tam właśnie publikujemy całe nasze działania. Czuję, że na prawdę zostawiłem tu kawałek serca.

Postępy w ich pracy można obserwować na fanpage’u Kolorowy pokój dla szarego świata. Uczniowie budowlanki sami znaleźli ponad 10 sponsorów, którzy przekazali im materiały budowlane. Teraz trwają prace wykończeniowe 10 pokoi, łazienek i kuchni. Uczniowie chcą zainstalować w oknach pokoi dziecięcych jeszcze rolety, ale ich zakup przekracza ich możliwości finansowe.

rdn_f TV
play
Słowo za Sowo (M) - Norbert Kaczmarczyk
play
Słowo za Słowo (M) - prof. Kazimierz Wiatr
play
Słowo za słowo (NS) - Władysław Bieda
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN