Cztery dni będą otwarte całą dobę tarnowskie cmentarze

23.10.2021

Od 29 października do 2 listopada cmentarze komunalne w Tarnowie będą otwarte całą dobę.

– Wszystko to po to, by ułatwić mieszkańcom Tarnowa i wszystkim przyjezdnym odwiedzenie w tym czasie grobów rodzinnych – mówi dyrektor Miejskiego Zarządu Cmentarzy Maria Wójcik.

– To jest dla nas szczególny okres. W tym roku, w okresie od 29 października do 2 listopada, czyli przez cztery dni, cmentarze będą całodobowo otwarte ze względu na to, że są różne pory odwiedzania, więc już nie chcemy utrudniać osobom odwiedzającym spotkania się z bliskimi. Tak więc, jak co roku, cmentarze będą otwarte.

Miejsca pochówku na tarnowskich cmentarzach komunalnych są zewidencjonowane i większość można zlokalizować za pomocą internetowej wyszukiwarki o nazwie Grobonet, jeśli jednak ktoś nie ma takiej możliwości, będzie mógł uzyskać pomoc w odnalezieniu grobu od pracownika cmentarza, pełniącego dyżur.

– W tych dniach nasi pracownicy, administratorzy, pracują praktycznie cały dzień. Na każdym cmentarzu są kaplice, a w nich biura administratorów. Na drzwiach, w miejscu dobrze widocznym, są numery telefonów. Administrator czy pracownik nie urzęduje w biurze, tylko znajduje się na terenie cmentarza. W każdej chwili, dzwoniąc, można znaleźć pracownika danego cmentarza.

Minister Zdrowia Adam Niedzielski, zapewnił, że w tym roku cmentarze nie będą zamknięte 1 listopada.

Posłuchaj:
Maria Wójcik
Maria Polaczek, fot. archiwum
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół
play
Słowo za słowo (M) - Grzegorz Kozioł
play
Słowo za słowo (NS) - Bogdan Łęczycki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN