Czy branża beauty otrzyma wsparcie? [WIDEO]

23.04.2021

Salony fryzjerskie i kosmetyczne od poniedziałku, 26 kwietnia znów będą otwarte. Tymczasem kilka tygodni ostrego lockdownu odbiło się na kondycji tej branży.

Właściciele tarnowskich salonów piękności narzekają, że zostali postawieni pod ścianą, a ich sytuacja jest bardzo trudna.

Poseł PiS Wiesław Krajewski w programie Słowo za Słowo powiedział, że cały czas prowadzone są modyfikacje tarcz antykryzysowych, które mają pomóc przedsiębiorcom stanąć na nogi. Także branża beauty będzie mogła liczyć na wsparcie.

– Nie da się tego tak ad hoc, szybko zrealizować, bo to musi być poparte ustawą, przejść proces legislacyjny. Ministerstwo Rozwoju pracuje w tej chwili nad szybką ścieżką wsparcia tych branż, które w tym ostatnim czasie mocno ucierpiały. Będzie to m.in. możliwość kredytów niskooprocentowanych lub pożyczek bezzwrotnych, czy ulgi w opłacaniu ZUS-u.

W jedenastu województwach od poniedziałku 26 kwietnia będzie można pójść do fryzjera czy kosmetyczki, a dzieci z klas 1-3 wrócą do szkół w trybie nauki hybrydowej.

Na Śląsku, w województwie dolnośląskim, wielkopolskim, łódzkim i opolskim obostrzenia w dalszym ciągu będą obowiązywać.

Minister Adam Niedzielski zapowiedział, że w przyszłym tygodniu przedstawi szczegółowy plan przywracania gospodarki, a także takich uroczystości, jak wesela. Mówi się, że przyjęcia będą możliwe już w maju, ale przy ograniczonej liczbie gości – do 25 osób.

Posłuchaj:
Wiesław Krajewski
Aneta Mleczko
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Pomagamy i chronimy
play
Słowo za słowo (M) - Tomasz Bełzowski
play
Słowo za słowo(NS) - Paweł Motyka
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN