Czy powstanie rondo w Chełmcu? Mamy odpowiedź!

24.03.2021

Czy przy skrzyżowaniu przy Urzędzie Gminy Chełmiec powstanie rondo? Takie pogłoski pojawiły się wśród mieszkańców. Postanowiliśmy je zweryfikować.

Często jest tak, że słuchacze pytają nas o różne tematy. Dzwonią lub zwracają się do nas bezpośrednio, gdy spotkają nas na ulicach regionu. Tak było w tym przypadku.

Słyszałem od znajomego, że przy gminie miałoby powstać rondo. Nie wiem, czy to prawda – mówił mieszkaniec Chełmca.

Zdaniem mieszkańca Chełmca, budowa ronda w tym miejscu miałaby sens. – Byłoby wtedy bezpieczniej. Ronda są najbezpieczniejszymi skrzyżowaniami – dodał.

Skrzyżowanie ze światłami na granicy Chełmca i Nowego Sącza jest dość problematyczne. Jeździ tu wiele aut, w tym ciężarówek – między innymi przez to, że nie ma połączenia między północną i zachodnią obwodnicą Nowego Sącza. Obwodnica Chełmca – bo o niej mowa – powstanie najwcześniej w 2023 roku.

Czy zatem jest szansa na rondo u zbiegu ul. Limanowskiej, Papieskiej, Krakowskiej i Marcinkowickiej przy urzędzie gminy? Plotki dotyczące tego tematu dotarły też do wójta Chełmca Bernarda Stawiarskiego.

Ale to było na zasadzie, że ktoś powiedział, że rondo by się przydało, ktoś to pewnie przeinaczył, mówiąc, że będzie to rondo. Nie znam takich planów. Rondo niekoniecznie jest tu potrzebne, skoro ma być zrobiona obwodnica Chełmca.

Żeby ostatecznie zweryfikować tę plotkę, skontaktowaliśmy się z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, bo w tym miejscu przebiega droga krajowa 28, krzyżująca się z drogami powiatowymi. Okazuje się, że nie ma planów budowy ronda przy Urzędzie Gminy Chełmiec. Powodem jest to, że GDDKiA przygotowuje budowę obwodnicy Chełmca. Ta droga przypomnijmy, ma powstać w 2023 roku.

Posłuchaj:
Krzysztof Niedzielan, fot. UG Chełmiec
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marcin Kiwior
play
Słowo za słowo(NS) - Bogdan Łuczkowski
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN