Czym wyróżnia się oferta na kartę?

22.01.2021

Oferta na kartę określana jest też jako prepaid, czyli przedpłacona. Chodzi o sposób opłaty, jaką użytkownik wnosi za korzystanie z oferty. Musi uiścić ją, zanim zacznie korzystać z usługi. W innym przypadku byłaby ona niedostępna.

Oferta na kartę to niezwykle wygodne dla użytkującego i szeroko stosowane rozwiązanie. Według wyliczeń dotychczas w naszym kraju zarejestrowano około 16 milionów kart prepaid. Wynika to głównie z szeregu korzyści, jakie daje użytkowanie ich.

Dla kogo warto wybrać telefon na kartę?

Telefon na kartę to pierwsze rozwiązanie, po które sięgają rodzice chcący wyposażyć dziecko w urządzenie służące do szybkiego kontaktu. Mogą być wówczas pewni, że dziecko nie narobi dodatkowych kosztów związanych z użytkowaniem sprzętu. Zarówno liczba minut, jak i GB na korzystanie z sieci ograniczona będzie do wysokości określonej kwoty, za jaką rodzice zrobili doładowanie. Po telefon na kartę na pewno powinny również sięgnąć osoby, które bardzo kontrolują swoje wydatki, unikają stałych zobowiązań, jakie może generować umowa abonamentowa i nie chcą płacić wysokich rachunków za korzystanie ze sprzętu. Podczas zakupu startera do telefonu na kartę użytkownik nie podpisuje bowiem żadnych terminowych zobowiązań, które obligowałyby go do korzystania z konkretnej oferty. Obecnie dostępne na rynku telefony nie mają również blokad zwanych SIM lock, które jeszcze kilka lat temu były powszechne. Sprawia to, że klient nie musi być lojalny wobec jednego operatora. Może zmieniać oferty zarówno w kręgu jednej sieci, jak i korzystać z możliwości podsuwanych przez konkurencję. Kiedy klient stwierdzi, że środki na jego koncie właśnie się kończą, jest w stanie przetestować rynek pod kątem atrakcyjności ofert i wybrać tę, która najbardziej mu odpowiada. Do zalet telefonów na kartę koniecznie należy także dopisać możliwość szybkiego zasilania konta poprzez zakup usług telekomunikacyjnych, przy wykorzystaniu takich rozwiązań jak BLIK, SMS, strona internetowa lub aplikacje specjalnie stworzone dla danej usługi.

Na kartę albo…

Kilkanaście milionów zarejestrowanych w naszym kraju kart prepaid to dowód, że usługa ta cieszy się wśród klientów niesłabnącym powodzeniem. Oczywiście korzystając z niej, warto pamiętać, że usługa ta działa według określonych zasad. Użytkownik powinien mieć na uwadze termin ważności konta, który podawany jest wraz z każdym kolejnym doładowaniem. Sami szybko zorientujemy się, że konto straciło ważność, kiedy nie będziemy mogli się nigdzie dodzwonić. To sygnał, że powinniśmy uzupełnić stan konta. Jeśli więc chcielibyśmy na dłużej związać się z konkretną siecią, np. z Red Bull MOBILE, musimy pamiętać o regularnych doładowaniach. Możemy liczyć wtedy na bonusy, m.in. w postaci dodatkowych gigabajtów danych. Jak widać, korzyści płynących z używania telefonu na kartę jest naprawdę dużo. Jeśli więc nie potrzebujesz wymiany smartfona na nowy (w ofertach abonamentowych można dostać nowe urządzenie dużo taniej), telefon na kartę przedpłaconą będzie dla ciebie najlepszym rozwiązaniem.

Wydawca, Artykuł powstał przy współpracy partnera zewnętrznego
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - ks. Stanisław Wojdak
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Bryk
play
Słowo za słowo(NS) - Wacław Ligęza
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN