Czytelnia o profilu prawno – ekonomicznym zamknięta

10.12.2017

Spadek zainteresowania czytelniami skutkuje zamknięciem Czytelni Specjalistycznej o profilu prawno – ekonomicznym, która mieściła się w Wojewódzkim Centrum Administracyjnym przy ul. Solidarności 5-9 w Tarnowie. Taką decyzję podjęli tarnowscy radni podczas sesji. 

Jednak jak informuje Ewa Stańczyk – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej księgozbiory będą dostępne w Czytelni Naukowej mieszczącej się przy ul. Krakowskiej 4.

– Z czasem czytelników zaczęło ubywać. Był taki czas, kiedy w czytelni naukowej trzeba było czekać na miejsce żeby skorzystać, bo były takie kolejki, natomiast teraz nie ma aż tak dużego zainteresowania. Niestety jest to taki trend ogólnopolski. A tutaj czytelnia naukowa też funkcjonowała i gromadziła księgozbiór prawno – ekonomiczny równolegle – mówi Ewa Stańczyk.  Dyrektorka biblioteki podkreśla, że gromadzone tam wcześniej materiały o podobnej tematyce zostały uzupełnione o te ze zlikwidowanej czytelni.

Wybrane książki będą dostępne także w wypożyczalni dla dorosłych. Zasady korzystania z czytelni pozostają bez zmian, a korzyścią dla mieszkańców mają być dłuższe godziny otwarcia placówki.

Posłuchaj:
Ewa Stańczyk
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Tadeusz Bąk
play
Słowo za słowo(NS) - Ludomir Handzel
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN