Czytelnicy mogą poznać autorów książek o historii Ochotnicy i Tylmanowej

01.05.2021

W niedziele (2.05) odbędzie się promocja dwóch publikacji dotyczących tutejszych miejsc pamięci i grobów wojennych. W trakcie spotkania online opowiadać będą o nich dwaj autorzy – dr Dawid Golik i Wojciech Muleta. Jak zaznacza wójt Tadeusz Królczyk, jest to zaproszenie do poznania tej części regionu od zupełnie innej strony.

Podczas tego spotkania skupiamy się szczególnie na książce “Ochotnica i Tylmanowa. Miejsca Pamięci”, natomiast w części tego spotkania powiemy również o publikacji dotyczącej grobów, która będzie szerzej omówiona jesienią. Wydarzenie będzie transmitowane na Facebooku. Zapraszam wszystkich do poznania naszej historii – dodał wójt.

Książki “Ochotnica i Tylmanowa. Miejsca Pamięci.” autorstwa dra Dawida Golika i Wojciecha Muleta oraz “Ocalić od zapomnienia. Groby wojenne w Ochotnicy i Tylmanowej” dra Dawida Golika, przy współpracy Krzysztofa Buczka i Wojciecha Muleta zostały wydane przez gminę w zeszłym roku.

Ich promocja odbędzie się w formie transmisji on-line na profilu gminnym na Facebooku. Spotkanie rozpoczyna się 2 maja o 18.00. Będzie możliwość zadawania pytań na czacie.

Szczegóły dotyczące publikacji można znaleźć na stronie gminnej w linkach:

http://www.ochotnica.pl/pl/211/5454/ochotnica-i-tylmanowa-miejsca-pamieci.html

http://www.ochotnica.pl/pl/211/5469/ocalic-od-zapomnienia-groby-wojenne-w-ochotnicy-i-tylmanowej.html

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Tomasz Bełzowski
play
Słowo za słowo(NS) - Paweł Kupczak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN