Dabrowa Tarnowska/Szczucin: Policja na cenzurowanym

04.01.2017

 

Zamiast lapac zlodziei i przestepców, wola stac przy drodze i karac mandatami – Po negatywnych dla formacji w Dabrowie Tarnowskiej informacjach zwiazanych z udzialem bylych funkcjonariuszy w zmowie milczenia wokól zabójstwa Iwony C. ze Szczucina, mieszkancy Powisla sceptycznie podchodza do pracy tamtejszej Policji.

Wiele anonimowych komentarzy na ten temat pojawilo sie ostatnio na forach internetowych oraz na portalach spolecznosciowych. Dabrowa Tarnowska, prócz nowych faktów w tzw. ‘sprawie szczucinskiej”, boryka sie takze z seria wlaman do domów. Niektórzy mieszkancy powiatu, z którymi rozmawial nasz reporter, traca zaufanie do strózów prawa. – Nie ufam im, bo mialem z nimi duze przejscia. Poza tym, wiele dochodzen za dlugo trwa i nie widac efektów ich pracy. Czesciej ich mozna spotkac czajacych sie przy drodze i lapiacych pieszych, jak nieprawidlowo przechodza przez jezdnie, niz szukajacych zlodziei – mówia.

Innego zdania sa dabrowscy policjanci. Od kilku tygodni prowadza akcje profilaktyczne z mieszkancami Powisla. Maja one na celu poprawe wizerunku Policji, a takze poprawe bezpieczenstwa po ostatniej serii wlaman do domów. – Nie widzimy, by mieszkancy powiatu tracili do nas zaufanie – podkresla Ewelina Fiszbain, rzecznik dabrowskiej policji.

Wspólpraca z mieszkancami uklada sie bardzo dobrze. Po zdarzeniach, jakie dzialy sie na terenie Powisla Dabrowskiego, wystosowalismy do mieszkanców apele. Wyczulilismy mieszkanców i pokazalismy, ze ta wspólpraca moze byc, ze reagujemy na ich zgloszenia. Wykazujemy równiez duze intencje w ochronie dobra i mienia ludzi – dodaje Ewelina Fiszbain.

Przypomnijmy, ze fala krytyki na prace Policji nasilila sie po zatrzymaniu dwóch funkcjonariuszy z terenu powiatu dabrowskiego. Jeden z nich pracowal w komisariacie szczucinskim, natomiast drugi pelnil sluzbe przed laty w garnizonie dabrowskim. Gdy w sprawe przestepstwa, zwlaszcza tej rangi, co zabójstwo przed laty w Szczucinie, zamieszani sa stróze prawa, opinia publiczna reaguje zwykle bardzo krytycznie. Wszak to policjanci wlasnie powinni stac na strazy prawa.

Posluchaj mieszkanców:

Posluchaj Eweliny Fiszbain:

Grzegorz Golec

Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Adam Pieniążek
play
Słowo za słowo (NS) - Paweł Kupczak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN