Dąbrowski oddział zakaźny tylko dla pacjentów covidowych [WIDEO]

24.09.2020

– Przekształcenie szpitala w Dąbrowie Tarnowskiej w szpital covidowy nie zakłóci pracy tej placówki – zapewnił w programie Słowo za Słowo wicestarosta dąbrowski Krzysztof Bryk.

Według nowej strategii walki z koronawirusem, zakażonymi nie będą się już zajmować szpitale jednoimienne. Dużo obowiązków przejmują szpitale powiatowe.

Chorzy na Covid -19 trafiać będą m.in. do szpitala w Dąbrowie Tarnowskiej, który jako jedyny w regionie posiada oddział zakaźny.

Pacjenci z innymi schorzeniami będą przyjmowani tak jak do tej pory – zapewnił w programie Słowo za Słowo wicestarosta dąbrowski Krzysztof Bryk.

– My mamy przekształcony tylko oddział zakaźny i jest to oddzielny budynek, a więc cały główny budynek szpitala pracuje normalnie. Tak więc nie ma żadnego problemu i obaw dla pacjentów. Odbywają się wszystkie zabiegi i wszystkie poradnie działają.

Zmiany odczują jednak pacjenci samego oddziału zakaźnego. Tu mogą trafiać tylko osoby z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem.

Pacjenci z innymi chorobami zakaźnymi, np. boreliozą czy wirusowymi biegunkami muszą szukać pomocy na innych oddziałach lub w innych szpitalach.

Oddział Zakaźny w szpitalu w Dąbrowie Tarnowskiej może przyjąć maksymalnie 17 chorych na Covid-19. Mają tam trafiać pacjenci niemal z całej Małopolski i Podkarpacia.

Posłuchaj:
Krzysztof Bryk
Aneta Mleczko
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Dawid Chrobak
play
Słowo za słowo(NS) - Marek Kwiatkowski
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN